Historický výsledek, první vyhraná RZ absolutně
Datum: Čtvrtek, 10 Květen 2007 @ 16:45:13
Téma: MČR - rally

Po velké ráně z Šumavské Rally se na startu další soutěže Mezinárodního mistrovství České republiky objevil Mira Tarabus s Danem Trunkátem. Už o prvních „erzet“ dával Mirek najevo, že na nehodu z předchozí soutěže plně zapomněl a spolu s Petákem určoval tempo ve skupině A.Po velké ráně z Šumavské Rally se na startu další soutěže Mezinárodního mistrovství České republiky objevil Mira Tarabus s Danem Trunkátem. Už o prvních „erzet“ dával Mirek najevo, že na nehodu z předchozí soutěže plně zapomněl a spolu s Petákem určoval tempo ve skupině A. První etapa vycházela na výbornou a několik časů v první pětce znamenalo páté místo absolutně po šesté vložce.


Problém nastal na poslední páteční zkoušce, kde po problémech s dobíjením musel Mirek s Danem absolvovat vložku bez světel a serva. Závada byla ve večerním servise odstraněna, ale v nadupaném startovním poli byla závada potrestána nemilosrdným propadem až na dvanácté místo. V sobotu se Mirek opět dostával do formy, ve které ho známe. Třetím časem na druhém průjezdu Malont a konečně vyhranou zkouškou na výstavišti v Českých Budějovicích poskočil na deváté místo v absolutním pořadí.


Další smolný okamžik přišel na druhém průjezdu RZ Kohout. Mira si opět smolně najel a udělal defekt pravé přední pneumatiky. Díky této chybě ztratil zhruba další minutu a opět klesl za hranici první desítky. Poslední vložka už moc změnit nemohla, a proto ji jel Mirek spíše na jistotu, aby neudělal další chybu.


V oficiálních výsledcích figuruje posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát na desátém místě celkově a druhém ve skupině A.


"Soutěž byla náročná, ale postupně jsem se dostával do rychlého tempa. Škoda problému na poslední páteční noční zkoušce, určitě by byl souboj s Pepíkem o vítězství ve skupině A zajímavější. Trochu byl pro mě zklamáním výkon estonce Möldera," komentuje v cíli Mira.


Text: Michael DaněkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1715