Pelhřimov plný problémů
Datum: Středa, 02 Srpen 2006 @ 15:43:08
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comVe znamení velkých problému posádek třídy N1, se nesla letošní Rallye Pelhřimov. Tyto potíže se nevyhnuly ani posádce Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Po výborném třetím místě na domácí Kopné, také na Vysočině sahala v silné konkurenci zlínská dvojice po úspěchu. Bohužel celá řada problémů srazila kluky ze stupňů vítězů. Dejme slovo pilotovi, který nám popíše průběh soutěže.Ve znamení velkých problému posádek třídy N1, se nesla letošní Rallye Pelhřimov. Tyto potíže se nevyhnuly ani posádce Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Po výborném třetím místě na domácí Kopné, také na Vysočině sahala v silné konkurenci zlínská dvojice po úspěchu. Bohužel celá řada problémů srazila kluky ze stupňů vítězů. Dejme slovo pilotovi, který nám popíše průběh soutěže.

Jaký byl průběh soutěže?
Na první vložce jsme začali celkem divoce. Před cílem nás trošičku pozdržel mávající pořadatel kvůli odstavenému vozu Jana Jinderleho. Nicméně s časem jsme byli spokojeni, ztráta 2s na Přibyla naznačovala zajímavý souboj. Nejvíce jsme se těšili na 2. RZ Opatov, která byla hodně těžká a rychlá mezi vysokou trávou. Tady se muselo víc než kde jinde spolehnout na rozpis. V půlce vložky jsme stačili zahlédnout nabouraného Mikulku ukazujícího OK v jedné zrádné utahující zatáčce. V cíli jsme dostali od Přibyla s Hladíkem 6s , i když ve výsledcích na internetu se objevil čas o 10s horší než ten, který jsme měli nahlášený v cíli a zapsaný do karty. To ale jak se později ukázalo na průběh závodu nemělo vůbec vliv. Do 3. RZ jsme vyrazili řádně nabuzeni na souboj s Přibylem. V půlce RZ nám praskl výfukový svod a my jsme půl vložky jeli s menší ztrátou výkonu, ale přesto jsme byly ve stopce překvapeni velkým náskokem na Hladíka, Přibyla a Pelikána, kteří měli na vložce problémy. V tu chvíli jsme se usadili na 2. místě ve třídě za Pohnerem se Suzukou. Kluci v servisu zavařili prasklý výfuk, ale v poslední minutě se při dotahování kola střihl šteft u kola a už nebyl čas to spravit. Už tak jsme dostali 10s penalizace.

Druhou rundu jsme jeli pouze na třech šteftech, které se ještě začaly po RZ povolovat, což na psychiku nebyl zrovna žádný med. Na pohodě nám nepřidalo ani rozhánění diváku na cestě u havárie Michala Michaela s Cliem na druhém Křemešníku.

Ani teď vás však problémy neopustily?
Neopustily, další problém nastal, když mi při sundavání přilby vypadla z okna ven kukla a už jsem ji nenašel. Naštěstí jsme na přejezdu zahlédli odstoupenou posádku Vrátníček- Šlosar, kteří mi kuklu půjčili, za což jim moc děkuji. Nicméně před poslední rundou jsme štefty vyměnili a chystali se poprat o 2 místo ve třídě. Jenže hned na první RZ po servisu jsme chytli pomalý defekt na předním kole, shodou okolností stejném, na kterém jsme vyměňovali štefty. Díky tomu jsme si prožili horkou chvilku v jedné rychlé zatáčce proti stromům, když auto bez varování nechtělo zatočit. Ztráta v cíli nebyla až zas tak velká, ale nejhorší bylo, že jízdou po ráfku praskly dva štefty, které už asi nedržely pevně v namoženém náboji kola. Při vyměňování kola za cílem se přitočil policista, který nás nechtěl pustit na dvou šteftech dál. Ani my jsme neměli chuť takto pokračovat. Tak jsme sháněli po celé vsi vhodný šroub, ale bezvýsledně. Už jsme chtěli odstupovat, ale asi po půl hodině jsme jakýsi šroub do kola sehnali a alespoň pomalým tempem mezi veterány dojeli až na cílovou rampu. Skončili jsme na 5tém místě za Dušanem Brejchou.

Jaké byly pocity v cíli?
Byli jsme hodně zklamaní. Zvlášť, když Danovi Pelikánovi přestala Suzuka v závěru řadit. I se ztrátou po defektu by to stačilo na 3. místo. Ale jinak soutěž to byla moc hezká a klasicky velmi dobře uspořádaná. Vyhlášení vítězů tradičně spojené s  doprovodným programem, grilováním prasat a losováním o věcné ceny se hned tak na českých tratích nevidí.  Závěrem bych chtěl poděkovat Sparrow racingu za půjčení svářečky a klukům mechanikům - Lukášovi Vyoralovi, Dušanovi Gazdošovi a Davidovi Zvonkovi, kteří se v servisu hodně zapotili.


Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Pavel ZvonekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1545