Kopná pohledem Dana Vladyky
Datum: Středa, 12 Červenec 2006 @ 22:52:26
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comÚspěšně si na letošní Kopné vedla posádka Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Po loňské blamáži s vyloučením tentokrát kluci na stupních vítězů vydrželi až do odpoledního rozdílení cen. Pohár za třetí místo jim byl odměnou za výborný výkon, který posádka rallysportu Příluky předvedla.Úspěšně si na letošní Kopné vedla posádka Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Po loňské blamáži s vyloučením tentokrát kluci na stupních vítězů vydrželi až do odpoledního rozdílení cen. Pohár za třetí místo jim byl odměnou za výborný výkon, který posádka rallysportu Příluky předvedla.

Jak se vám líbil a jak vypadal z vašeho pohledu průběh závodu?
V pátek to všechno začalo mohutnými dešťovými přeháňkami před startem prologu. Postupně trať osychala a my přemýšleli, co tam obout za pneu. Nakonec jsme, co jsem se díval na ostatní, snad jediní obuli neřezané slicky. Na motanici to hodně klouzalo,ale při sjezdu do cíle už bylo sucho. Tady jsme určitě něco vydělali. Šli jsme spát druzí v N1 za Pohnerem s náskokem 1s na Mikulku.

Druhý den po nočním dešti jsme zase tápali co obout a po konzultaci s Ondrou Blaťákem, který stál u trati jsme se rozhodli na řízlé Barumky nejměkčí směsi. Na Kopné bylo ve stínu vytahaného mnoho bláta a podařilo se nám 3s stáhnout na Pohnera. Už jsme ale tušili, že se přes nás přežene Mikulka, který byl vloni na této RZ velmi rychlý. Taky že jo. A to si ještě stačil bouchnout do mostku.

Na Májové jsme jeli trošku opatrněji, protože člověk nevěděl, kde to bude vytahané . V závěru už se měkké Barumky přehřály a přestaly fungovat. V cíli jsem suše polkl, když jsem se díval na časy a viděl strašný obklad od Roberta, který nám naložil 28s. Do servisu jsme jen kroutili hlavou, ale pak jsme po zhlédnutí výsledků zjistili, že Mikulka pojezdil všechny auta skupiny N, kromě Smékala na Type R. Tak jsme se trošku uklidnili. Po 2. RZ jsme byli 3. za Pohnerem 11s . Na rychlých Slušovicích jsme dostali od obou Suzuk 13s a bylo rozhodnuto.

Jak pro vás pokračoval závod?
Pří druhém průjezdu Kopné jsem se trochu lekl v rychlém klesání k cíli. Bylo tam ještě trochu vlhko a my jsme do jedné levé 3 přijeli hodně rychle. Naštěstí se auto udrželo na cestě. Na Májové jsme se ještě snažili, kdyby kluci měli nějaký problém. S Pohnerem jsme jeli ve 2 vteřinách, ale Robert nám oběma zase ujel. Na závěrečné 8. RZ jsme nechtěli udělat nějakou chybu a hlídali si 3. místo před Řeháčkem.

Měli jste nějaké technické problémy? Před závodem jsi říkal, že pojedete s prasklým tlumičem.
Ano a to jsme taky jeli. Tlumič postupně ztrácel olej, ale naštěstí byl po celou dobu závodu plně funkční, i když jsme v každém servisu z plachty utírali pěknou kalužku oleje. Kdo ví kolik RZ by ještě vydržel.

Takže letos po loňském vyloučení spokojenost?
Jistě, s Feldou když se člověk dostane na bednu, tak je rád. Loni jsme jeli určitě rychleji a s větším nasazením, ale byl jednodušší povrch. Letos o těžkosti trati hovoří množství poházených aut po trati. Většinou vypadla v těch zžíracích kluzkých místech.

A plány dál?
Chtěli bychom jet Pelhřimov a pak se uvidí. Závěrem bych chtěl poděkovat mechanikům Štěpánovi Formanovi a Lukášovi Vyoralovi a všem našim kamarádům co nám drželi palce.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1531