Danova jedenáctka aneb rozhovor po Rally Český Krumlov
Datum: Úterý, 30 Květen 2006 @ 20:09:35
Téma: MČR - rally

Rally2.comDnes Vám přinášíme pátý díl ze seriálu rozhovorů s Danem Trunkátem. V tomto rozhovoru se dozvíte o průběhu právě odjeté Rally Český Krumlov, tak jak ji viděl navigátor Jaromíra Tarabuse. Také tato soutěž se nevyvíjela úplně podle představ naší posádky, ale více už v našem rozhovoru.Dnes Vám přinášíme pátý díl ze seriálu rozhovorů s Danem Trunkátem. V tomto rozhovoru se dozvíte o průběhu právě odjeté Rally Český Krumlov, tak jak ji viděl navigátor Jaromíra Tarabuse. Také tato soutěž se nevyvíjela úplně podle představ naší posádky, ale více už v našem rozhovoru.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj všichni. Vzhledem k tomu, že jsme tady po druhém místě na Matadoru slavili opět vítězství ve skupině N, tak jsme samozřejmě měli velkou radost. Byl to ale velký boj až do poslední erzety - měli jsme ale díky pátečnímu výletu do zahrady jedné zemědělské usedlosti na Zátoni (RZ3) v sobotu "výhodu." Startovali za všemi našimi největšími soupeři (Smékal, Vaňáč, Trojan). Mira když zná časy soupeřů, je fakt strašně silný. Když jsme v sobotu na druhém Římovu dostali defekt a ztratili půl minuty (na portálu ewrc.cz v sekci foto/video můžete krásně vidět hned v první scéně videa od VFT, jak se jede na defektu na levém předním do L7...) a Smékal se opět dostal na rozdíl dvou sekund a my měli jen 16 min. na přejezd délky 9 km a k tomu přezouvání 2 gum a pak Mira zajede 10. čas. Tak k tomu asi není třeba nic dalšího dodávat....

2. Co říkáš na tratě Krumlova?
Paráda, nadchla mě zejména Zátoň a Kohout, malinko mě zklamaly Malonty. Přece jenom mi přišly dost rychlé. Jednoznačně se ale jedná o krásné technické tratě. Příjemně nás na nich překvapily i výkony našich soupeřů Entrojkařů zejména na Malontech, kde jsme při prvním průjezdu jeli 17:34,5, Egon Smékal 17:35,8 a Honza Vaňáč 17:36,00..., při druhých Malontech nám Egon dokonce 1,4 s. nadělil. Škoda, že mezitím se na prvním Přídolí Honza Vaňáč nechal vyprovokovat svým spolujezdcem Vaškem Vorlem k nejdelšímu skoku dne (Vašek mu tvrdil, že to tam Mira vždycky drží, blbý bylo, že se to minulý rok jelo v protisměru a Mira ho podle svých slov fakt nikdy nedržel...) a Honza už pak psychicky trochu odpadl...

3. Popiš nám největší krizi závodu.
Na RZ3 (Zátoň II), v první noční erzetě jsme chtěli pořádně zatáhnout (měli jsme náskok 20 s na Egona), takže jsme před půlkou dojeli Tomkového Kita o minutu - ten nám naprosto profesionálně uhnul, pak se letělo chvilku do kopce přišla L4 na blatě, utekl nám zadek. Mira to jednou srovnal, po druhé už ne a stáhlo nás to doprava přes dřevěný plotek do zahrady s moc vysokou trávou - nešlo vyjet, tak jsem musel ven, naštěstí se dalo protáhnout spodem po odházení nějakých pařezů a znova najet na erzetu - podle kamery jsme tam nechali minutu + dál jízda s rozbitou rampou na oči než jsem se chytil...kromě rampy jsme akorát trochu nabourali Mirův bok...
Na RZ 6 (Přídolí I) kousek před cílem v rychlosti hodně přes 100 byla L3 kopne dlouhá, utekl nám zadek, dvakrát to Mira rovnal. Stáhlo nás to doprava směrem na břeh se stromama - to byla asi naše dosud největší krize...když jsem se v cíli Miry ptal, jakto že nezahlásil klíčové slovo pro možnou ranu, suše zahlásil, že nebyl čas a na můj smích reagoval poznámkou o magorech bez mozku...

4. Co říkáš na obávané krumlovské horizonty? Na kterém jste skočili nejvíc?
Dostal mě první Kohout, kde jsme skočili hodně na předek, já jsme se díval do not, takže mi hlava prokřupala asi 3x, kam se hrabe můj ruský masér, takže za odměnu jsem se pak fantasticky ztratil asi na kilometr.

5. Letos se zatím mistrák odehrává na sněhu, blátě a mokru. Nemáš konečně chuť na suchý asfalt?
Do doby než jsme začal jezdit s Mirou, bylo vždycky všude krásně... Pevně doufám, že zejména kvůli divákům bude krásně aspoň na Kopné a na Barumce....Na druhou stranu ve tmě, mlze, sněhu, dešti sice Mira neumí jezdit ale vždycky nám to na soupeře dost pomůže.

6. Jak se ti líbí nově pojatý sestřih ve Světě motorů. Minule (Matador Tatry) jste tam měli on-board. Jak došlo k tomu, že vás tam pustili. Televize vás kontaktovala?
Přiznám, se že kvůli práci jsem ho neviděl a ani ho nestihl natočit....On board do televize domluvili Jelínci, pokud si dobře vzpomínám, a televize byla pro.

7. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?
Bylo mi líto posádek na dalších místech ve třídách, které čekaly do večera na vyhlášení, aby zjistily, že se vyhlašuje jenom skupina N a první místa ve třídách. To si myslím, že je pod úroveň tak fantastické soutěže jakou Krumlov je...To že nám pokaždé po závodě v Krumlově rozebírají auto, je také trošku specifikum. Nejvíc "nadšení" byli techničtí komisaři bo to auto před 14 dny rozebírali v Tišnově.

8. V poslední RZ se vám podařilo zajet desátý čas absolutně, jak to vypadalo v autě?
Když doletíš na erzetu na poslední chvíli po přezouvání 2 gum, na přejezdu musíš letět brutal a kvůli letmému startu na Řimovu nevíš, jestli je Egon 2s za tebou nebo 10s před tebou, tak byl čas se akorát vydechnout a jít do toho. Upřímně přišlo mi to relativně normální.

9. Zahlédl jsi nějaké odstoupené posádky na trati?
Tentokrát snad ani nikoho...

10. Byli jste ubytovaní, panovala spokojenost?
Bydleli jsem v Budějovicích asi kilák od UP a servisu, ranní snídaně byly lukulské hody*, takže paráda.

11. Oba dva, jak ty tak manželka závodí. Máte před rally, kde oba startujete na sebe vůbec čas? Nebo vás úplně pohltí ten soutěžní shon?
Andrea i já se snažíme být profíci, takže čas je akorát tak na společný oběd nebo večeři při tréninku. Při závodě jsme domluveni akorát s Hankou Chvojkovou na zapnutí mobilu na přejezdech a na hlášení průšvihu a zrádných míst, aby na to byly nachystané...
Díky všem za podporu a doufám, že se uvidíme na Kopné...


Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Libor JungvirtTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1496