Danova jedenáctka aneb rozhovor po soutěži – Rally Šumava 2006
Datum: Úterý, 21 Únor 2006 @ 00:59:45
Téma: MČR - rally

Rally2.comDnes Vám přinášíme druhý díl ze seriálu rozhovorů s Danem Trunkátem. V tomto seriálu se dozvíte o průběhu právě odjeté Rally Šumava, tak jak ji viděl navigátor Jaromíra Tarabuse. Rozhodli jsme se položit i méně obvyklé otázky, které by Vám, ale měly co nejlépe přiblížit život soutěžní posádky při automobilové soutěži.Dnes Vám přinášíme druhý díl ze seriálu rozhovorů s Danem Trunkátem. V tomto seriálu se dozvíte o průběhu právě odjeté Rally Šumava, tak jak ji viděl navigátor Jaromíra Tarabuse. Rozhodli jsme se položit i méně obvyklé otázky, které by Vám, ale měly co nejlépe přiblížit život soutěžní posádky při automobilové soutěži.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Naprostá spokojenost, kdyby mě někdo před startem Šumavy řekl, že budeme 21. absolutně a zejména druzí v F2, tak bych se asi hodně smál. Vyšlo nám téměř vše na co jsme šáhli. Že by to mohlo být dobré, jsme trošku tušili už v sobotu ráno, když nám těsně před startem RZ2 přeběhla černá kočka přes cestu.

2. Prozraď nám posádku, se kterou jste se na závodě časově měřili, jejíž časy jste hlídali.
Při erzetách jsme se v sobotu orientačně dívali jenom na časy Kouřila se S1600, který jel minutu před námi a v neděli jsme si pak hlídali časy st. č. 4, Pepy Petáka. S napětím jsme sledovali, zda půjde před nás či ne, nakonec to pro nás dopadlo dobře.

3. Kdy ti při rally nejvíce zatrnulo?
Tentokrát jsme měli i pár krizovek, což přiznal i Mira, který normálně tvrdí, že nikdy žádnou krizi asi neměl, protože ji prý neumí řešit...
- Na RZ 3 (Nuzín-Čkyně) jsme v půlce RZ v P4 trefili asi kámen v místě, kde v tréninku byla ještě sněhová bariéra, byla to pěkná pecka, vyklubal se z toho jenom naražený ráfek - na tomto místě udělal defekt např. Stejskal nebo Laďa Barvík s micákem,
- na RZ 6 (Štítkov - Setěchovice) nás to zhruba v půlce erzety asi 200 m po levém odbočení, do asi největších sněhových bariér celé Šumavy, stáhlo na zídku baráku a moc nechybělo a vzali jsme ji zadkem. Mira tady jel fakt střelbu, takže nás docela mrzelo, že po dalších 2-3 kilometrech byla RZ přerušena (Jelínek trefil kámen při dojíždění Skoupila a zatarasil trať)
- na RZ 8(Krejnice-Chvalšovice) jsme už jeli Nokiany s hřebem a v nějaké dlouhé  pravé na nás někdo nesměle mával výstražným trojúhelníkem, Mira to odstavil, ale stejně se to málem spakovalo, a téměř jsme šli ven na pod úrovní trati ležícího micáka, kolem kterého pobíhalo dost lidí...bylo tady podstatně více vody než v prvním průjezdu,
- na RZ9 (opět Nuzín) tak kilometr před cílem po projetí horizontu full se na úzké silničce objevila pobíhající dvojička, asi venčící fakt hodně velkého psa (na onboardu to bude asi hezky vypadat...), naštěstí stihli uskočit.

4. Jaké byly RZ, která RZ, případně který úsek, byl na čtení nejtěžší?
Erzety se mi vcelku líbily všechny. Bylo to hodně náročné i díky počasí a všehochuti povrchů. Od sněhu, kolejí, ledových ploten až po téměř suché úseky v neděli (takové malé Monte Carlo). Pro mě byla určitě těžší neděle, kdy se jelo podstatně rychleji. Přece jenom ještě mám problémy s uzpůsobením svého diktátu na Mirovu rychlost, takže v neděli jsem se z auta díval podstatně méně krát než v sobotu.

5. Trefovali jste se do správných pneumatik, použili jste ledové špiony?
Nakonec byla volba asi dobrá - první a druhou sobotní rundu jsme jeli úzké Micheliny s hřebem (to bylo v celku jasné), druhou rundu Nokiany s hřebem (opět dobrá volba, kterou zejména na RZ 8 ocenili i diváci - viz. četné ohlasy na serverech na několik opravdu brutálních průjezdů), na noční tři erzety dal Mira asi spíše na moji opatrnost a kvůli Sv. Máří (RZ12) jsme se vrátili k užovkám, byť u zbývajících dvou erzet převládal spíše asfalt (nicméně náskok už byl takový, že bylo škoda riskovat). Neděle byla díky přezouvačce před Strážovem ve znamení Nokianů s hřebíkem (RZ 14,15) a od RZ 16 dál mokrých gum. Jako ledoví špióni pomohli kluci z Rallysportu Příluky, zejména Igor Norek a bratří Vladykové, další informace poskytl nezištně pan Pech st. při tankování treninkáče před nedělní etapou, všem ještě jednou moc díky.

6. Jaký byl nejvýraznější zážitek ze závodu?
Brutální průjezdy na RZ8 a pak kroková variace na mokrých gumách na RZ18 při průjezdu ledových ploten u Mlázov.

7. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?
V podstatně snad jenom klasický český přístup k hřebíkům ve stylu, když Vás chytne P ČR na hřebíkách, možná budete muset platit pokutu - docela by mě zajímalo co na to říkaly rakouské posádky - to by se asi na Janneru fakt stát nemohlo.

8. V neděli jste začali dostávat i od posádek startujících za vámi. Čím to bylo, už jste zvolnili?
Určitě jsme podvědomě zvolnili, protože to bylo po sobotě vcelku jasně rozdané a nebyl důvod jet úplnou hranu. Soupeři se asi taky otrkali a samozřejmě nám díky charakteru nedělních erzet začaly dávat taky  silnější auta - stačila ještě jedna erzeta a Peták by šel před nás.

9. Co říkáš na absolutního vítěze této rally?
Mundl opět ukázal svoje nesporné kvality.

10. Kde jste byli ubytovaní, panovala spokojenost?
Spali jsme v Penziónu Luby na kraji Klatov, bylo to fajn až na sobotní noční dechovku, takže jsem si pospal tak slabé tři hodinky.

11. Uvažujete letos i o startech na jiných soutěžích než v MMČR, jeli by jste opět s Hondou?
Tento rok bychom rádi dokončili velké závody v Hondě. Usilovně však jednáme se sponzory již o následující sezóně. Nechci nic zatím uspěchat, jedno je jisté, v Hondě by to měla být poslední sezóna, takže bude snaha testovat něco jiného na některém ze sprintů (buď Tišnov nebo Kopná). Držte palce ať to vyjde a ještě jednou díky všem fanouškům za pozitivní ohlasy a podporu.

Foto: Libor JungvirtTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1407