Rakouská premiéra okořeněná vítězstvím
Datum: Středa, 11 Leden 2006 @ 21:49:36
Téma: MČR - rally

Rally2.comPremiérově se na trati Janner rally objevil Jaromír Tarabus. Po sprintu ve Vsetíně se opět po jeho boku v osvědčené Hondě Civic ukázal Daniel Trunkát. Od počátku soutěže kluci neponechali nic náhodě a postupně se vzdalovali od svých soupeřů. Nezabrzdil je ani výlet do sněhu na 5. RZ.Premiérově se na trati Janner rally objevil Jaromír Tarabus. Po sprintu ve Vsetíně se opět po jeho boku v osvědčené Hondě Civic ukázal Daniel Trunkát. Od počátku soutěže kluci neponechali nic náhodě a postupně se vzdalovali od svých soupeřů. Nezabrzdil je ani výlet do sněhu na 5. RZ. Byť se propadli hluboko pořadím, už v následující RZ započali stíhací jízdu na vrchol skupiny N. V průběhu celé soutěže se prezentovali velice pěknými časy, často na dohled nejrychlejším dvojkolkám. V cíli se tak posádka vozu Honda Civic mohla radovat z 27. místa absolutně a jednoznačného vítězství ve skupině N. Pilotovi vozu jsme položili několik otázek k soutěži.

Byla to hodně náročná soutěž?
Byla to jedna z nejnáročnějších rally, co jsme jel, protože se hodně závodilo v kolejích a na rozbitém sněhovém povrchu. I časově bylo soutěž velice dlouhá a únavná.

Jelo se bez problémů?
Celkem ano, až na 5. RZ, kde jsme v jedné zatáčce sklouzli do sněhové bariéry. Už v prvním průjezdu jsme tady měli i díky chybě v rozpisu problém. Jeli jsme za autem a opomnělo se to opravit. Ve druhém průjezdu se k tomu ještě přidala vyjetá kolej, která nás po přibrždění už nepustila. Naštěstí jsme spadli do místa, kde byli čeští fanoušci. Kteří nás zhruba po čtyřech minutách vytáhli. Tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat.

Jak ses cítil na neznámé trati, nebyl to problém?
Neznámá trať mi nevadila. Byla i velice pěkná, teda kromě vyjetých kolejí. Až na problémové místo jsme měli i velice dobrý rozpis.

V závodě si nestartoval za Rallysport Příluky.
Ano to je pravda. Nějak se to nestihlo, takže jsme využili licence Oldy Hrabce. Na Šumavě už bychom se měli objevit po hlavičkou našeho týmu.

Takže s jízdou a výsledkem panuje spokojenost?
Panuje naprostá spokojenost. I když jsme na chvíli vypadli z cesty, tak nám čas nakonec nechyběl, neboť i ostatní soupeři udělali chybu.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Petr KunčíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1376