Vydařený Vsetín pro bratry Vladykovi
Datum: Pátek, 11 Listopad 2005 @ 12:44:46
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comVelice pěkně si na letošní ÖMV Würth Sprintrally Vsetín vedla posádka bratří Vladyků s vozem Škoda Felicia připraveným ve třídě N1. Od počátku soutěže sváděla pěkný souboj se Slovákem Kapušanském a v cíli byla překvapena druhým místěm ve třídě N1. Pro pilota posádky, Daniela Vladyku, jsme si připravili několik otázek z průběhu závodu.Velice pěkně si na letošní ÖMV Würth Sprintrally Vsetín vedla posádka bratří Vladyků s vozem Škoda Felicia připraveným ve třídě N1. Od počátku soutěže sváděla pěkný souboj se Slovákem Kapušanském a v cíli byla překvapena druhým místěm ve třídě N1. Pro pilota posádky, Daniela Vladyku, jsme si připravili několik otázek z průběhu závodu.

Jak vypadal z vašeho pohledu průběh závodu?
Už na přejezdu k první RZ jsme viděli odstoupeného Pinkase s Polem a tak se nám začal v hlavě honit možný útok na medailové pozice. Proto jsme už na první zkoušce zvolili svižnější tempo a v cíli jsme zaznamenali 4. čas v N1 1,3s za Slovákem Kapušanským a 6s před domácím Ševečkem . Kvůli nepříjemné havárii Plška jsme 2.RZ projeli bez helem a závodili jsme zase až na třetí vložce. Tady jsme po překonání stoupání závodu do vrchu na Dušné z kopce hodně spěchali a po této RZ jsme se dostali na třetí místo 6 vteřin před Kapušanského.
Ve druhé rundě jsme se tahali o vteřinky a před závěrečným kolem jsme měli k dobru ještě 2s. Mezitím odpadl z vedoucího místa Pohner na rychlé Suzuce a my jsme se dostali na druhé místo za Mikulku.

Mysleli jste, že ten náskok udržíte i v závěrečných dvou vložkách? Jak to, že jste na posledním Santově od Kapušanského dostali po vyrovnaném závodě 8s?
Abych pravdu řekl, tak jsem myslel, že to udržíme. Ale v posledním servisu jsme si po předchozích dlouhých přejezdech nechali zbytečně nalít plnou nádrž benzínu a ještě ve stoupání na Santov byl v jedné nepřehledné ostré zatáčce výstražný trojúhelník, kde jsme asi až zbytečně moc ubrali a ztratili rychlost proti kopci. Ale Kapušanský jel opravdu dobře a my už jsme neměli kde zrychlovat a tak jsme radši na poslední RZ nechali "vrabce v hrsti" a bez rizika jsme dojeli do cíle, tehdy ještě na 3. místě..Ale v cíli vás čekalo další překvapení, když vítězná Mikulkova Suzuka neprošla kontrolou světlé výšky a vzápětí byla posádka vyloučena a vy jste se posunuli na druhé místo v N1 za Slováka Kapušanského a první v MČR, jak jsi se na celou situaci díval ty?
I když je to momentálně asi náš životní výsledek, tak jsem z toho posunu radost neměl, zvlášť, když kluci ještě než i o první místo v N1 přišli, drželi celkové vítězství v šampionátu. Toto prvenství by si po letošních výkonech určitě zasloužili.Je smutné, že technikům neustále leží třída N1 v žaludku a závody se nerozhodují na trati, ale u zeleného stolu.

Co plánujete na příští sezónu a kde vás zase uvidíme závodit?
Plány se odvíjí od peněz, ale já bohužel nejsem manažerský typ, abych někde o ně škemral, tak zůstaneme tam, kde jsme. Rádi bychom vyjeli na oblíbeném sprintu v Pelhřimově, ale to je ještě dlouhá doba. Ještě bych chtěl poděkovat klukům Igoru Norkovi a Štěpánu Formanovi, za jejich práci v servisu.

Ptal se Pavel Zvonek
Foto: Jara KunčíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1353