I úspěšná posádka RSPříluky mezi vyloučenými
Datum: Úterý, 21 Červen 2005 @ 10:31:44
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comVelice dobrý výkon předvedla posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka na letošním ročníku Rallysprintu Kopná. Po odstoupení několika favoritů třídy a zejména díky dravé jízdě dokonce atakovala stupně vítězů. Bohužel pro naši posádku, doznala výsledková listina změnu i po projetí cílem poslední rychlostní zkoušky. Co se přihodilo se můžete dozvědět v našem rozhovoru s pilotem posádky.Velice dobrý výkon předvedla posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka na letošním ročníku Rallysprintu Kopná. Po odstoupení několika favoritů třídy a zejména díky dravé jízdě dokonce atakovala stupně vítězů. Bohužel pro naši posádku, doznala výsledková listina změnu i po projetí cílem poslední rychlostní zkoušky. Co se přihodilo se můžete dozvědět v našem rozhovoru s pilotem posádky.


Do prvního přeskupení vám vše klapalo jak mělo, Jak to vypadalo na trati do přeskupení?
Soutěž začala nočním prologem, kde byla krásná atmosféra. Zde jsme zaznamenali 7. čas ve třídě. Věděli jsme že jsme nejeli úplně nejlépe, ale ztráta na soupeře byla minimální, tak jsme si řekli, že ráno zkusíme jet na maximum. Hned ráno po nejtechničtější RZ Podhoran jsme se dostali na 2. místo ve třídě. Třetí Kopnou jsme projeli také hodně svižně, ale čtvrtou Pindulu jsme museli trošku prodat, hlavně skok. Bohužel se nám povolilo přední rameno a kolo mělo trošku vůli. V tu chvíli jsme byli na 3. místě se ztrátou 0,2s na druhého Pohnera s rychlou suzukou.

Co se dělo v přeskupení?
V přeskupení přišel rozhodující okamžik soutěže. Sportovní komisaři nám změřili světlou výšku vozu. Přední náprava byla v pořádku, ale zadní byla níž než je uvedeno v homologaci. U felicie upravené v N1 to je úplně špatně zhomologované. Závodní auto je vyšší než sériově vyráběná felicia, což je naprostý nesmysl. Bohužel, co je v řádech, to platí.

Jak vypadal další průběh závodu?
V dalších RZ jsme dál bojovali s Pohnerem o druhé místo, ale v hlavě se nám honily myšlenky o našem možném vyloučení ze soutěže. Nechtěli jsme si ho připustit, protože něco podobného probíhalo v Krumlově. Tam, na rozdíl od Kopné, zůstalo u některých posádek pouze u varování. Nicméně do cíle jsme dojeli na druhém místě a tam jsme se dozvěděli, že nejsme sami, kdo má tento problém. V potížích byly to skoro všechny vozy v naší třídě. Nakonec nás vyloučili téměř všechny.

V cíli jste byli hodně zklamaní, hodně vás to mrzelo?
Nás to mrzelo obzvlášť, protože jsme se hnali jako blázni, defakto pro nic a v tak velké konkurenci by nás takový výsledek obrovsky potěšil. Na druhou stranu jsme se pěkně svezli. Jako obvykle se nám Kopná moc líbila a potvrdila, že jsou zde jedny z nejtěžších vložek u nás. Tento fakt dokazovalo i nebývalé množství havárek. .

Jaké jsou vaše další plány v sezóně?
Vůbec nevíme, ale asi si pojedeme spravit chuť na nějaké ČMPR a rádi by jsme se svezli na závěr roku Valašskou Rally. Jelikož si skoro všechno platíme sami, pokud se s naším autem někdo zase nesveze, na víc už asi nebude. Závěrem bych chtěl poděkovat klukům mechanikům za jejich obětavost a ochotu nám pomáhat. Speciálně Igoru Norkovi, Lukáši Vyoralovi a nesmím zapomenout Štěpíka Formana, který se letos úspěšně potil po boku Miry Tarabuse.

Foto: Jara Kunčík
Ptal se: Pavel Zvonek

Vše o Rallysprint Kopná
Wap adresa fotogalerie wap.priluky.cz/show_gal.php?id=96&kid=87
Ostatní podniky
Fotografie z Rallysprint Kopná 2005
Fotografie z loňského ročníku
Nástrahy rally
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1250