Daniel Vladyka před Kopnou 2005
Datum: Úterý, 14 Červen 2005 @ 10:07:45
Téma: Rozhovory

Rally2.comLetos druhý start na sprintových tratích chystá posádka bratrů Vladykových. Se svým vozem Škoda Felicia upraveným ve třídě N1 se objeví na vrcholu našeho šampionátu v jednodenních soutěžích – Rallysprintu Kopná. Jaké jsou jejich ambice, jaká divácká místa by pilot vozu doporučil a další informace se dozvíte v našem rozhovoru.Letos druhý start na sprintových tratích chystá posádka bratrů Vladykových. Se svým vozem Škoda Felicia upraveným ve třídě N1 se objeví na vrcholu našeho šampionátu v jednodenních soutěžích – Rallysprintu Kopná. Jaké jsou jejich ambice, jaká divácká místa by pilot vozu doporučil a další informace se dozvíte v našem rozhovoru.

Vraťme se ještě k poslední vaší soutěži. Jak hodnotíte start na nešťastném Pelhřimově?
Na Rally Pelhřimov jsme se moc těšili, protože jsme tady jeli už před rokem, kdy byl závod započítáván do ČMPR a velmi se nám zde líbilo. Letos už při tréninku jsme byli mile překvapeni prací pořadatelů, kdy novinkou byly šipky ukazující směr vložky na křižovatkách. Krásně vyznačené byly retardéry, starty, stopky. Brácha nemusel nic studovat v itineráři. Při diskuzi na řiditelství bylo vidět, že si zde váží každé posádky, byť na slabším voze. Nepříjemné chvilky jsme zažili ještě před startem. V pátek při zkoušení auta nám vběhla ve velké rychlosti do cesty srna, úhybným manévrem s velkou krizovkou jsme ji naštěstí jen lízli světlem, ale přesto jsme museli ještě večer spravovat kosmetické vady. Na první vložce jsme jeli ještě opatrně, ale na dvojce jsme už chytili ten správný rytmus a i s časem v porovnání se špičkou třídy na silnějších vozech jsme byly spokojeni. Moc jsme se těšili na třetí nejdelší a nejhezčí vložku, ale po havárii Belingera, byla zrušena. Do dalších RZ se po smutné události už nikomu nechtělo a soutěž byla předčasně ukončena.

V jaké kondici je auto připraveno na kopnou?
Na autě jsou vyměněny zadní ložiska a brzdy. Nainstalovaný je nový rozdělovač, takže doufám že nebudeme mít technické problémy.

A jaké jsou ambice?
No co jsem viděl jako divák na Sprintu v Tišnově, jakou jeli N1-čkáři střelbu a kolik jede aut, se s Feldou nadřeme i na nějaké 8. místo. Myslím si, že v N1, společně s třídou A5, se ve sprintech závodí nejvíc.

Jaké divácké místo bys divákům doporučil?
Podhoran je, co jsem viděl na videu z minulého roku, zajímavý už kousek po startu do kopce, kde je kopací levá zatáčka, kde mělo hodně jezdců problémy. Kopná je krásná od autobusové točny až do cíle, zvláště pak horizonty nad Všeminou 2 km od cíle. Raková ještě nevím kudy povede a na Pinduli bych doporučil závěrečné esíčko do cíle, kde je, pokud bude vlhko, hodně kluzké blátíčko. My jsme tento úsek minulý rok prodali, ale myslím tři auta tam havarovala. Nový úsek od startu neznám, jen vím, že se tam pojede přes nepříjemný horizont, který se jel letos na zimní Ve stopě valašské zimy.

A na závěr taková otázečka, jak vidíš start vedoucího týmu a tvého mechanika Štěpána Formana po boku Miry Tarabuse v Hondě Civic?
Tak samozřejmě klukům fandím, ať dojedou do cíle pokud možno co nejlíp. Štěpánovi přeji ať mu nezhavaruje jeho trošku poruchový žaludek a ať si to pěkně užije.

Stránky posádky


Ptal se Pavel Zvonek
Foto: RSP

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1244