Jaromír Tarabus – rozhovor po Valašské rally 2005
Datum: Úterý, 12 Duben 2005 @ 15:41:44
Téma: Rozhovory

Rally2.comPo úspěšném vystoupení na Šumavě se i na téměř domácí půdě v okolí Valmezu očekával od Jaromíra Tarabuse útok na nejvyšší příčky skupiny N. A pilot, jehož opět doplňoval na místě spolujezdce Václav Vorel, tyto ambice naplňoval už od samého počátku. Bohužel vše probíhalo podle předpokladů jen do 6. RZ.Po úspěšném vystoupení na Šumavě se i na téměř domácí půdě v okolí Valmezu očekával od Jaromíra Tarabuse útok na nejvyšší příčky skupiny N. A pilot, jehož opět doplňoval na místě spolujezdce Václav Vorel, tyto ambice naplňoval už od samého počátku. Bohužel vše probíhalo podle předpokladů jen do 6. RZ.


Opět se na startu rally po tvém boku objevil Vašek Vorel. Jak to, že jsi nestartoval se stabilním spolujezdcem Igorem Norkem?
Tak toto je spíše otázka na Igora. Možná, že mu to nedovolují zdravotní potíže. Možná nemá čas a nebo ho závodění už prostě nebaví. Věřím ale, že se spolu ještě letos objevíme.

Co se stalo na RZ6?
Na výjezdu z pravé, celkem pomalé zatáčky jsem asi špatně trefil vyjetou kolej a na štěrku mi to uteklo. Kdybych měl prostor, tak bych to zabalil a zašlápl, ale šli jsme bokem na mostní zábradlí, tak jsem ve snaze dostat se přes most zabojoval s autem. Musel jsem přidat. Přes most jsme se dostali, ale auto vystřelilo na druhou stranu. Hned za mostem jsme vyletěli z cesty. Bohužel tam stál divák a navíc ještě betonový sloupek. Divák nestačil včas uhnout. Vůz mohl v závodě okamžitě pokračovat, ale my jsme radši zůstali u zraněného diváka. Zkontroloval jsem jeho dýchání a on se naštěstí po chvíli probral z bezvědomí. Raději jsme ještě zůstali pár minut na místě, kdyby přišly další komplikace.

Takže jste první den končili s velkou ztrátou. Chystali jste se na stíhací jízdu?
Spíše jsme zpočátku přemýšleli jestli ještě pokračovat v soutěži. Nepříjemná situace na psychice nepřidala a ztráta asi 8 minut byla také dost velká. Nakonec jsme se rozhodli pokračovat s cílem urvat alespoň nějaké body. Nakonec se nám podařilo dojet třetí v N2, ale pořád jsem celkem naštvaný, že jsem si takovou chybou pokazil soutěž, krásně rozjetou na pěkné umístění ve skupině N.

Víš jaký je zdravotní stav zraněného?
Po závodě jsme se za ním byli podívat do nemocnice. Vypadal už celkem v pořádku. Za pár dní měl být propuštěn do domácího ošetřování.

Ptal se Pavel Zvonek
Foto: RSP
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1223