Zdeněk Vladyka před Rally Pelhřimov – rozhovor
Datum: Pondělí, 11 Duben 2005 @ 10:34:41
Téma: Rozhovory

Rally2.comOstrý start v sezóně 2005 si posádka Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka odbude na nadcházející Rallye Pelhřimov. Po loňském úspěšném působení se na zdejších tratích opět objeví s vozem Škoda Felicia ve třídě N1. Navigátora posádky jsme požádali a malý předstartovní rozhovor.Ostrý start v sezóně 2005 si posádka Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka odbude na nadcházející Rallye Pelhřimov. Po loňském úspěšném působení se na zdejších tratích opět objeví s vozem Škoda Felicia ve třídě N1. Navigátora posádky jsme požádali a malý předstartovní rozhovor.


Jak letos vidíš konkurenci ve sprintech ve třídě N1?
ZV – Letošní konkurence je ještě větší než minulý rok. Dvořák, Pinkas, Mikulka a Feit disponují silnými vozy na které naše felicie asi mít nemůže. Nás hlavně zajímají škodovky a to v rukách Přibyla, Hobzy a bráchů Divokých. S nimi si chceme zazávodit. Přibyl a Hobza jsou už rozjetí z Okříšek a jeli oba dva velice pěkně. Pak tu je Hladík se silným Peugeotem, který jel v Okřížkách rovněž velmi pěkně. Nováček Koranda s Yarisem může na suchu překvapit. Prostě konkurence jako hrom. Snad to posádky startující v malorážkách vyhecuje k pěkným výkonům, které se budou divákům líbit.

Jaká další třída ve sprintech se ti líbí ?
ZV – Určitě třída A5, která byla kdysi naší národní. Její hvězdné období se letos vrátilo ve sprintech. Hora, Ducháček, Cipra, Belinger, Grega, to jsou střelci, na které je radost pohledět. Ostatní piloti se jim snaží vyrovnat, no prostě super třída.

Minulý rok jste Rally Pelhřimov úspěšně absolvovali. Můžeš našim čtenářům povědět něco o jejich tratích a třeba i přidat pár diváckých tipů?
ZV - Můžu říci, že zdejší rychlostní zkoušky jsou velice pěkné. Po Kopné patří určitě k těm nejlepším ve sprintovém mistrovství. První RZ je nová, tak tu neznám. Druhá je Kojčická a ta se jede v upravené podobě i letos. Velmi pěkný je usek před obcí Velký Rybník, kde minulý rok havaroval Odložilík s "Poršákem". Je tu k vidění i super esíčko ve sjezdu na šotolině. Pak přímo v obci je skákací mostek. No a výjezd z dědiny je taky zajímavý. Vše se odehrává na úzkých zemědělských cestách. Třetí RZ jedoucí se pod Křemešníkem je asi jezdecky nejnáročnější. Startuje se u koupaliště ve Vyskytné. Až pod Křemešník vede trať technickou úzkou okresní cestou se spoustou zatáček. Hned ta první co zatáčí do lesa je hodně náročná a utažená. Minulý rok nám zde přeběhlo přes cestu stádo srnek. Před obcí Sázava trať uhýbá na úzkou cestu do lesa a napojí se na cestu k hotelu a rozhledně Pípalka, která je postavena na vrcholu Křemešníku. Doporučuji ke zhlédnutí. Poté trať pokračuje rychlejší okreskou až k samotě "Na horách", kde odbočí vracákem na místní komunikaci. Hodně náročný a uskákaný je sjezd do Lešova. Zde minulý rok trať odbočovala do leva, ale letos se jede doprava a napojí se na další úsek z minulého roku. Velmi pěkný je pak průjezd Radňovem. Trať poté posádky dovede do obce Nemojov, kde prudce odbočí pravým pracákem pravděpodobně na bordelu a uskákaným výjezdem dovede závodníky na vrchol kopce, kde je po technickém průjezdu kolem stavení cíl. Na vrcholu kopce silnější auta skáčou.


Na závěr otázka z trochu jiného soudku. Vím, že jsi velkým fanouškem Škody Motosport. Jak hodnotíš jejich prozatímní výkony v letošní sezóně?
ZV – Je mě z toho smutno. Armin jako jednička týmu je a bude vždy horší než střídající se dvojky týmu. Myslel jsem, že v Monte Carlu Schwarz něco zajede, tam mu to jde, ale všichni víme jak to dopadlo. Stane se, ale teď si musíme počkat až na Akropolis, kterou Armin umí. Na jiné soutěži mě muže Schwarz jenom překvapit, ale dávám tomu tak dvě procenta. Dá se říci, že v každé rally startuje jen jedno konkurenceschopné auto a v tom sedí mladý kluk, který se chce vytáhnout a dokázat, že právě on je ze škodovácké mladé sestavy, ten pravý. A tím pádem jede někdy až příliš (viz Passonen v Mexiku). Výsledky, jako obecné jsou opravdu špatné. Někteří z lidí, kteří rally nepropadli, otevřou noviny o sportu a prvně si přečtou fotbal a hokej. Pak se v malém odstavci dočtou že Škodovka dojela devátá a desátá, a hned si řeknou, že je to velká bída. Oni už nepátrají, že vyhrála dvě erzety, ale poté měla problémy z transmisemi atd. Jsem přesvědčen, že Fábka je dobré auto, ale na opravdu pěkný výsledek ještě čeká. Já věřím, že se snad dočká.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: RSP

Vše o Rallye Pelhřimov 2005
Vše o Rallye Pelhřimov 2004
Stránky posádkyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1221