Krajča – Pospíšil před startem Stopy: "Chceme pobavit diváky."
Datum: Čtvrtek, 20 Leden 2005 @ 17:44:33
Téma: Ostatní rally

Rally2.comNa startu letošního ročníku populární soutěže Ve stopě Valašské zimy nebude chybět také posádka Rallysportu Příluky Petr Krajča – Jan Pospíšil s vozem Škoda 100L. Pro naše čtenáře jsme si s klukama připravili zajímavý předstartovní rozhovor.



Na startu letošního ročníku populární soutěže Ve stopě Valašské zimy nebude chybět také posádka Rallysportu Příluky Petr Krajča – Jan Pospíšil s vozem Škoda 100L. Pro naše čtenáře jsme si s klukama připravili zajímavý předstartovní rozhovor.

Můžete zavzpomínat na loňský ročník?
Petr:
Loni jsme spolu nestartovali. Já jsem si poprvé vyzkoušel roli navigátora. Startoval jsem s Viktorem Patákem a vozem Opel Kadett. Na tento ročník rád vzpomínám, hlavně na trénink. Na RZ Raková na úseku mezi stromem a vodárnou nás stáhl hluboký sníh, auto se roztočilo a skončili jsme pod mezí na střeše. Ven nás dostal až traktor. Škody ale nebyly velké. Vyměnilo se zadní sklo a startovali jsme. S tímto sériovým autem jsme zajeli průměrný výsledek. Na Baráku jsme totiž nemohli vyjet úsek v Col de Turini. Stálo nás to strašně moc času a lepší umístění.
Honza: Loni jsem nestartoval a celou soutěž si užíval jako divák.


Jakou jsou vaše letošní ambice?
Petr:
Velice dlouho jsem nikde nestartoval, takže žádné velké ambice asi nemáme. Hlavně bych se do toho chtěl zase dostat. Důležité bude, aby vydržela technika. Čili chceme hlavně uvidět cílovou rampu.


Jaké jsou vaše další plány do letošní sezóny?
Situace je taková jako vždy – nejsou peníze. Auto už není rok testované, ale letos bychom se ho pokusili otestovat v rámci ČMPR. Jinak nemáme nic konkrétního v plánu. Podle financí bychom snad startovali v nějakém podniku ČMPR. Uvažujeme taky nad startem ve volném podniku Rally Posázaví, která je opravdu velice pěkná. A samozřejmě jako diváci se chceme jet podívat do Finska na mistrovství světa.


Co za úpravy a změny proběhlo na vozidle?
Naposledy v Modřicích 2003 nám praskla 8 – kanálová hlava, takže proběhla GO motoru. Hlavu se pokoušíme opravit, aby se dala znova používat. Prozatím používáme 5 – kanálovou hlavu s jedním Webrem. Celou generálku dělal Jura Doupovec z Vyškova, podle nás jeden ze špičkových odborníků. Tímto bychom mu chtěli ještě jednou poděkovat. Další novinkou je kovo-keramická lamela. Na řazení to jde hodně poznat. A ještě proběhla velká vzhledová novinka. Auto šlo celé do laku a nyní je kompletně bílé. Vůz se nám zdá po úpravách živější odhadem o 25% než před Modřicema.


Co říkáte na změnu trati oproti loňsku?
Petr: Zařazení Lípy vítám. Konečně pojedeme doma :-) U RZ bydlí moje babička. Od malička se tady chodím dívat na Barumku a teď se tady konečně svezu na ostro.
Honza: Výměnu Lípy za Ploštinu taky vítám. Určitě je atraktivnější a diváků zde přijde víc než na Ploštinu. Tuto RZ asi nikdy nepojedeme při Barumce ani při Kopné, tak to bereme jako takovou srdeční záležitost.


Kdy se budete seznamovat s tratí a jaké máte informace o povrchu?
V Zádveřicích a Lípě jsme se už byli podívat a všude bylo sucho. Dneska však sněží, takže vše bude úplně jinak. RZ Barák necháme na pátek. Jinak podrobně sledujeme předpovědi počasí.


Jaký povrch byste preferovali?
Petr: Kvůli pneumatikám radši sušší povrch, ale ten skoro jistě nebude. Na sucho máme totiž výborné OR 27. Na sníh budeme používat OR 32.
Honza: Jaký bude povrch je mi vcelku jedno, ale kvůli divákům bych bral sníh.


Máte nějaký divácký tip?
Honza: Pokud bude sníh, tak bych rozhodně volil Barák. A tam buď tradiční zatáčka u partyzána nebo divácké super místo v Col de Turini těsně pod vrcholem. Na RZ Lípa se mi líbí místo při výjezdu na trať Barumky nebo se dá sejít trochu dolů do serpentin. Zajímavý může být taky nakopávák asi 400 m po startu do kopce. Bohužel nevíme, kde budou nebo nebudou kužely. Pěkné bude taky dobrždění do levé u rozcestníku před cílem RZ. Nepříjemným sžírákem by mohla být pravá utahovací zatáčka, kousek pod nejvyšším bodem RZ u vyhlídky. Na sněhu bude zajímavá každá zatáčka. Diváky bysme chtěli trochu pobavit a budeme rádi, když nám budou fandit. A jestli nás náhodou budou odněkud tlačit, ať nechytají auto za zadní lemy :-) Já budu mít na starosti ve voze ještě kameru, tak se snad podaří něco pěkného natočit a dáme to na stránky. Hlavně doufám, že nenatočíme žádnou ranu.



Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1177