Posádka Vladyka-Vladyka před Rallye Pelhřimov
Datum: Čtvrtek, 08 Duben 2004 @ 08:39:25
Téma: Ostatní rally

Rally2.comVelikonoční víkend letošního roku fanouškům rally jistě velice zpříjemní 1. ročník Rallye Pelhřimov. Na jejím startu se objeví také dvě posádky Rallysport Příluky. S dvojicí Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka jsme si připravili zajímavý předstartovní rozhovor.RSP : Proč jste se rozhodli startovat na soutěži českomoravského poháru?
Z.V. : V městečku Horní Cerkev, které leží asi 15 km od Pelhřimova, máme babičku, za kterou pravidelně dojíždíme a tím pádem známe mentalitu místních cest, která se nám moc líbí. Dalším aspektem byla super cena startovného, která činí pouhé 3000,-Kč. Za takový peníz se svést v noci a ujet počet závodních kilometrů, který si nezadá s podniky velkého mistrovství, je přeci bomba. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v kulturáku ve Vyskytné, kde jsme ve svých mladistvých letech proháněli holky, takže nebylo co řešit.

RSP : Jak probíhala příprava?
Z.V. : Já chodím pravidelně hrát fotbal, brácha si sem tam zajde zahrát sqaush, oba dva hrajeme pink-ponk, takže nějaká fyzická příprava proběhla. Auto prošlo přes zimu důkladnou kontrolou a myslím si, že bude v dobré kondici.

RSP : Na co se při Rally Pelhřimov nejvíce těšíte?
Z.V. : Určitě to bude jízda za tmy. S rampou a lampičkou svítící na rozpis jsme nikdy nejeli a už se na ní moc těšíme. Jízda za tmy se zdá být rychlejší než za dne a myslím si, že pěkně prověří náš rozpis. Prostě horizont v pravé dva vypadá ve tmě jinak, než za světla. Na psaní rozpisu si dáme hodně záležet.

RSP : Jak vidíte své konkurenty?
Z.V. : Při závodech ČM poháru se třídy nedělí na enka a áčka, takže proti naší enkové feluše nastoupí plnokrevné áčka. Tím pádem to bude hodně obtížné s nimi závodit, ale chyby a technické závady můžou zamíchat pořadím .

RSP : Jaké máte při této soutěži cíle?
Z.V. : Hlavně si dobře zazávodit na neznámých tratích, mít dobrý pocit a radost z jízdy, užít si nočních erzet a v pořádku dorazit do cíle. Předem chci poděkovat našim mechanikům Adamovi Nedbálkovi , Štěpánu Formanovi , Mirovi Tarabusovi a všem divákům kteří přijedou do Pelhřimova podpořit svou diváckou kulisou tento krásný sport.

Za Rallysport Příluky se ptal Pavel Zvonek

Související odkazy:
Představení posádky D. Vladyka - Z. Vladyka
Více informací o Rallye PelhřimovTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1043